Виховний захід
Тема:Квіти в нашому
житті. Дивоцвіт Катерини Білокур
Мета: ознайомити з
життям та творчістю Катерини Білокур, вчити школярів бачити красу рідної
природи, формувати вміння описувати
картини; розвивати творчу уяву, зв’язне мовлення, критичне мислення, емоційні
почуття; виховувати любов та бережливе ставлення до рідної природи.
Обладнання: комп’ютер, мультимедійний
проектор, мультимедійна презентація, музичне оформлення.
Епіграф. Вода
не рятує зрізаній квітці життя,
а тільки продовжує її муки…
Хеменгуей
Хід заняття
І. Емоційне налаштування на заняття
Учитель. Сьогодні ми розпочнемо
нашу зустріч з поетичної хвилинки. Сядьте всі зручніше, можете закрити очі;
уявляйте те, про що йтиметься у віршах.
Поетична
хвилинка (на фоні ліричної музики)
Не ріжте
квітки – в ній душа жива
І ніжне
серце тихо-тихо бється.
Вона, як
ви, сумує і сміється
І шепче
вітру лагідні слова
Вона ще
вчора бавилась з дощем
Раділа
сонцю вітру, бджілці, пташці,
Всміхалася
метелику й комашці.
А вже
сьогодні ви йдете з ножем
Вода ж не
порятує їй життя
Продовжить
лиш її страждання й муки
Убивцями
постануть ваші руки
Щоб з болем
провести у забуття
Ідуть
години, тихо час сплива…
А квітка
знає – їй уже не жити
І насінину
їй не народити…
Не ріжте
квітки – в ній душа жива
ІІ. Актуалізація опорних знань
-
Які вірші про квіти ви можете згадати. Пісні?
-
Чому їх оспівують в піснях?
-
Які квіти ростуть у вас?
-
Для чого ви разом з батьками вирощуєте квіти?
Метод
мікрофону
А хто хоче розповісти, за що саме він любить квіти? (Відповіді дітей).
ІІІ. Мотивація діяльності
Вальс
квітів із балету «Лускунчик»
-
У
якому ще виді мистецтва можна відобразити квіти?
Учитель. Так, радісний настрій нам подарують
квіти, зображені на картинах відомої української художниці Катерини Білокур.
Тож я вас запрошую на екскурсію до картинної її галереї
ІV. Екскурсія до картинної галереї
Демонстрація мультимедійної презентації
-
Погляньте на
картину «Польові квіти». Давайте разом поринемо у це квіткове море. Яких тільки
квітів тут немає!
Ось ромашки з волошками ніжно
визирають із квіткової піни у центрі картини. Наш погляд перебігає від квітки
до квітки: чарівні сокирки, розкішний жовтий коров’як, квіточки шавлії,
привітні братки, веселі грицики, золотавий льонок, в’юнки, козельці,
зозулинець. Скільки квіточок дивляться на нас із картини! Квіти разом і кожна
окремо ніби дихають і сміються.
Катерина Білокур намалювала квіти навіть на тих картинах, на яких
зобразила людей. Ось як, наприклад, на цій картині, на якій художниця
намалювала своїх племінниць.
Учитель. А наступну картину я пропоную описати вам, відвідувачам
картинної галереї. Подивіться уважно на картину. Чим вона, на вашу думку,
приваблює тих, хто її споглядає? (Відповіді
школярів)
V. Робота з картиною «Хата
в Богданівці»
1. Виокремлення об'єктів, зображених на
картині
Учитель. Ваша рука може швидко й
легко перетворитися на підзорну трубу. Її треба тільки скласти так, щоб утворилася труба. А тепер
давайте спробуємо побачити крізь неї та назвати тільки один якийсь предмет (великий чи маленький)
на картині. (Учні
в імпровізовану підзорну трубу розглядають картину та по черзі називають на ній
один предмет)
2. Уявлення об'єктів
через сприймання їх різними аналізаторами
Учитель. Уявіть, що наша картина
незвичайна, і до неї додаються спеціальні речі.
Першому ряду я даю уявні навушники, через які можна почути
всі звуки на картині. Другому ряду я даю
спеціальні рукавички, які дозволять доторкнутися до будь-яких предметів, зображених на
картині. А третій ряд отримує від мене
спеціальний пристрій на ніс, який дозволить відчути всі запахи.
Тепер об’єднайтеся в пари, одягніть уявні пристрої і спробуйте почути всі
звуки, відчути запахи, доторкнутися до всіх речей на картині. Обговоріть свої відчуття у парах і будьте
готові про них розповісти.
Учні
розповідають, що вони відчули.
V. Практична частина
- А тепер спробуємо і себе в ролі художників, намалюємо свої улюблені квіти
VІ. Рефлексія
Українські
квіти.
Ось волошки, сонні трошки,
Синім шовком шиті,
Ясноокі, чисто вмиті,
Розбрелись по житі.
Ось рожева конюшина,
А на ній і комашина,
Що, не дивлячись на ранок,
Їсть солодке на сніданок.
На горбочку мак,
В шапці, як козак.
Він яскравий, мов вогонь!
А бундючний – Бог боронь!
Вміє задаватись так,
Як будяк!
Там росте холодна м’ята
(Добре пахне, як пом’ята),
Там шовковая трава
Щось шепоче, мов жива.
«Метод мікрофону»
Висловіть свої враження від екскурсії до картинної галереї. Що вам
найбільше запам’яталося,
зацікавило, вразило.
Немає коментарів:
Дописати коментар