вівторок, 4 жовтня 2016 р.

Урок - узагальнення Видова та жанрова палітра образотворчого і музичного мистецтва

Тема: Урок-узагальнення (блок №1). Видова та жанрова палітра образотворчого і музичного мистецтва.

Мета:
·         Виявити рівень компетентнісних умінь та навичок учнів під час аналізу-інтерпретації творів художнього та музичного мистецтва;
·         Розвивати та формувати естетичну культуру учнів, підвищувати рівень їх мистецьких потреб і уподобань.
·         Виховувати відповідальне ставлення до навчання
·         .
Обладнання:

·         Музика:
Фрагменти музичних творів, релаксаційна музика;
·         Візуальний ряд:
Фотознімки, репродукції шедеврів світового мистецтва;
·         Аудіо-візуальний ряд:
Фрагменти відео кліпів, вистав;
Презентація «Тестування»
·         Зошити-посібники для учнів;
·         Технічні засоби навчання.

Хід уроку
1.             Вступ
1.1.Емоційне введення до уроку
Мистецтво незбагненне й незрівнянне –
Його не може розум осягнуть,
Є в ньому вчна і священа тайна,
Що кличе людство на духовну путь.
Чому обличчя змінюють епохи?
І час від часу інша новина?
Здається, наче розібрались трохи,
Але відкрилась більша глибина.
Мистецтво піднімається на крилах
До вищої мети між інших мет,
Воно летить невпинно і нестримно,
Шляхи його, мов спалахи комет.
То величає, то сміється їдко,
То говірке,то стримує вуста,
Примхливе і вибагливе нерідко,
А  інколи грайливе, як дитя.
Воно, як жінка, чарівне й прекрасне,
Вдиха натхнення яблуневий цвіт,
Та якщо жінка із роками гасне,
Краса мистецтва не рахує літ.
1.2.Повідомлення теми та мети уроку
Сьогодні у нас урок- узагальнення. Пройде він у незвичній формі. Це урок – конкурс. Протягом уроку ми визначимо найкращого мистецтвознавця, попрацюємо в командах та індивідуально, визначимо рівень ваших навчальних досягнень з вивченої теми, та, надіюсь, отримаємо задоволеня від спілкування з творами мистецтва.
2.      Основна частина
1 етап
Тестування (тести даються в комп’ютерному варіанті, учні записують відповіді у табличку – бланк відповідей)


2 –й етап «Знайди відповідність»
1.Вид образотворчого мистецтва основним виражальним засобом
 якого є колірта який відтворює дійсність за допомогою фарб

Музика
2.Вид образотворчого мистецтва основним виражальним засобом якого є є точка, лінія, штрих, пляма та який включає всі різновиди рисунка та гравюри
Театр
3.Вид образотворчого мистецтва завданням якого є проектування  і зведення будівель і споруд, що гармонійно формують середовище людини
Кіномистецтво
4.Вид образотворчого мистецтва, в якому дійсність пластично відтворюється в обємних формах
Декоративно-прикладне мистецтво
5. Мистецтво, головною суттю якого є створення і оздоблення художніх виробів, що мають практичне призначення в побуті
Танець
6. Художнє конструювання предметів побуту, формування гармонійного предметного середовища, створеного засобами промислового виробництва для забезпечення найкращих умов праці, побуту та відпочинку людей
Графіка
7. Мистецтво відтворення на екрані за допомогою кінематографа зображень, які викликають враження живої дійсності
Дизайн
8. Вид мистецтва, в якому художній образ створюєтьсЯпластичними та ритмічними рухами людського тіла
Скульптура
9. Вид мистецтва, що зображує життя в  сценічній дії,
яку виконують актори перед глядачами
Архітектура
10. Мистецтво, що відображає дійсність у художньо-звукових образах
Живопис

Блнк відповідей:


1
2
3
4
5
6
7
8
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
А


















Б









В









Г









Д









Оцінюється 3 балами

3.      «МОЗАЇКА»
Учитель. І от ми згадали основні поняття та, а зараз нам доведеться пригадати шедеври. Командам обрати пакети завдань з репродукціями картин великих  майстра, скульптурними творами, творами ДПМ, музичними творами. Потрібно   назвати їх автора і дати короткий аналіз.
Правила проведення 3 етапу
1.   Кожна з команд по черзі сприйматиме один з творів мистецтва (Всі види, крім живопису – у комп’ютерному вигляді)
2.   Час обмежений — тільки одна хвилина.
3.   Визначають  особливості здійснення аналізу, керуючись алгоритммами, що знаходяться у зошиті – посібнику
4.   Капітан, або визначени член команди здійснює аналіз твору (1 хв)
5.   Право на виправлення та доповнення має член будь якої команди, який першим підняв руку
6.    Журі оцінює швидкість, логіку аналізу картини.
 (Виступи команд, оцінюються 3 балами, капітан команди виставляє оцінку членам своєї команди, залежно від учсті у підготовці  відповіді)
4.      «Вилучи зайве»
1.      Міекланджело, Роден, Рафаель
2.      «Тарас Бульба» М.Лисенко, «Лісова пісня» В.Кирейко,  «Русалонька» О.Костін
3.      «Boney M»,  «Океан Ельзи», «Бітлз»
4.      «Чесменський бій», «Райдуга», «Серед хвиль» І.Айвазовський
5.      І.Шишкін «Ранок в сосновому лісі», В.Полєнов «Бабусин сад», В.Суріков «Бояриня Морозова»
6.      «Джаз- Експромт»,  «Джаз Ванд», «ВВ»
7.      І.Шишкін «Жито», Вінсент ВанГог «Ворони над полем пшениці», О. Саврасов «Лосиний острів в сокольниках»
8.      І. Крамський «Незнайомка», В.Суріков «Сибірська красуня»,  В.Суріков «Бояриня Морозова»
Оцінюється 2 балами ( правильна відповідь та її аргументування)
5.      «Усний журнал»
Домашнє завдання за бажанням – підготувати цікаву інформацію за темою розділу.
Об’єм інформації 4-5 речень
Оцінюється 1 додатковим балом
6.      «Капітнаський бій»
Капітанами обираються учнів, що мають достатній та високий рівень знань.
Капітани команд – суперників задають по одному запитанню за темою (1 правильна відповідь- 1 бал)
3.Підсумок уроку
3.1.  Виставлення та мотивація оцінок
Визначення команди – переможниці (за сумою балів членів команди)
3.2. . Домашнє завдання
- Поділ на групи
- Пояснення  завдання на наступний урок

Підготуватися до участі у колективному творчому проекті «Театра як синтез мистецтв. Художньо-образна мова театрального мистецтва. Театральні професії»
1.2.  Підсумкова бесіда
-          Що нового дізнався на уроці?
-          Що з матеріалу уроку було давно знайомим?
-          Що найбільше сподобалось та запам’я талось?

-          Що я використаю у подальшому житті?

Немає коментарів:

Дописати коментар