вівторок, 4 жовтня 2016 р.

Урок Візуальне образотворче мистецтво: графіка та живопис, художня фотографія, компютерна графіка

Тема: Візуальне (образотворче) мистецтво : графіка та живопис; художня фотографія; комп’ютерна графіка.

Мета:
·         Поглибити знання учнів про види та художні засоби виразності графіки і живопису  як видів образотворчого мистецтва та їх жанровим розмаїттям;
·         Ознайомити з художньою фотографією та комп’ютерною графікою, їх виражальними засобами;
·         Розвивати вміння спів ставляти і визначати видові та жанрові особливості живописних і графічних творів, мистецтва фотографії та комп’ютерної графіки.
·         Формувати вміння та навички учнів використовувати особливості виражальних  засобів живопису , графіки, комп’ютерної графіки та фотографії в ході практичної діяльності по створенню колажу на основі портретних зображень.

Обладнання:
·         Музика :
Янні  «Світло ранку» (оркестр «Лавендер-Хілл»)
·         Візуальний ряд:
презентація живописних і графічних шедеврів світового мистецтва та творів комп’ютерної графіки і художньої фотографії. Презентація «Жанри живопису»

Епіграф уроку: «Мистецтво – це вічний символ прагнення людства до добра, істини, досконалості» Т. Манн

Хід уроку

1. Вступ
1.1. Емоційне введення до уроку
1.2. Вступна бесіда
-          До яких  видів мистецтва належать щойно переглянуті твори?
-          Які почуття , виникли у вас після перегляду презентації?
-          Чи вважаєте ви ці твори дійсно творами мистецтва?
-          Які з переглянутих вами творів ви б віднесли до «машинного» та «механічного» мистецтва?
1.3. Повідомлення теми, мети та завдань уроку
На  уроці ми дізнаємось  про види та художні засоби виразності графіки і живопису  як видів образотворчого мистецтва та їх жанрове розмаїття;
Ознайомимось  з художньою фотографією та комп’ютерною графікою, їх виражальними засобами;
Розвиватимемо  вміння співставляти і визначати видові та жанрові особливості живописних і графічних творів, мистецтва фотографії та комп’ютерної графіки.
1.      Пояснення нового матеріалу
2.1.Мотивація навчальної діяльності
У світовій історії мистецтва  живопис часто посідав провідне місце. Ця його  роль пояснюється переважно тим, що в жодному іншому виді мистецтва не можна передати видимі явища світу, образ людини або природи в тій мірі, як у живописі. Більше цього, ця повнота вираження зовнішнього видимого світу дозволяє розкрити глибинний, внутрішній зміст та сенс суспільних явищ, духовне життя людини, її думки, почуття.

2.2. Актуалізація опорних знань учнів
- що таке живопис?
- які жанри живопису вам відомі?
- що таке графіка?
- засоби виразності графіки
- види графіки
- дайте визначення «художньої фотографії» , як виду  мистецтва
-          Назвіть засоби виразності живопису;
  техніки виконання;
  основні та похідні кольори;
  види живопису;
  жанри живопису;

2.3. Слово вчителя
Поняття :
            -  живопис
            -  графіка
            - художня фотографія
            - комп’ютерна графіка
            - засоби виразності
            - колір, колорит
            - тон, рефлекс
            - перспектива
            -  композиція
            - жанри
            - різновиди графіки
            (Супроводжується відеоматеріалами підготовленими учнями за попереднім завданням)
             
2.4. Робота в зошиті-посібнику
- знайти відповідність між жанрами образотворчого мистецтва та  їх визначеннями, представленими у таблиці.
- знайти визначення поняття «художня фотографія»
- співвіднести художню фотографію з жанрами образотворчого мистецтва, представленими у таблиці
- записати види комп’ютерної графіки
2.5. Тренувальні вправи (аналіз  живописного або графічного  твору за даним алгоритмом)
3.  Практична творча діяльність учнів
3.1. Розробка творчого завдання (групова робота) «Настрій»
1. група – створення комп’ютерної презентації
2 група – створення колажу  із портретних або пейзажних зображень
2        група – створення аплікації  із клаптиків тканини різного кольору та форми
3        група – створення аплікації з кольорового паперу
3.2. Захист колективних творчих проектів
4. Підсумок уроку
4.1. Рефлексія
4.1.1. Закінчіть речення.
1.    До візуального мистецтва належать … .
2.    Рисунок і гравюру охоплює такий вид мистецтва, як … .
3.    Що належить до тиражної графіки?
4.    Назвіть відомі вам графічні матеріали.
5.    Назвіть засоби виразності графіки.
6.    Художнє відтворення видимого світу за допомогою кольорів – це … .
7.    Назвіть відомі вам живописні техніки й матеріали.
8.    Назвіть види живопису.
9.    Назвіть жанри живопису.
1.1.2.      Вказати до якого жанру відноситься дана картина, аргументувати свою відповідь
            4.1.3.                 Скласти діаграму Венне

                                        Живопис                            Художня фотографія


 



4.2. Формулювання висновку за темою, узагальнення знань, отриманих на уроці
4.3. Виставлення та мотивація оцінок
5. Домашнє завдання
- Поділ на групи
- Пояснення  завдання на наступний урок
Підібрати  матеріали з теми «Мистецтво Трипілля» та виконати ескізні замальовки найвиразніших елементів трипільського декору




Немає коментарів:

Дописати коментар