Мета: виховання патріотичних почуттів через ознайомлення дітей з
творчістю Марії Приймаченко.
Розвивальна:
– формувати у дітей жагу творити,
створювати неповторний світ власних образів;
– розвивати вміння незвичайного бачення
світу у своїй манері малювання.
Розвивати мовлення, увагу,
мислення, пам’ять; самостійність та ініціативу, творчі
здібності; спостережливість, уважність.
Виховна:
– виховувати бажання у дітей, втілювати в свої малюнки казкові мотиви Марії
Приймаченко
Виховувати почуття гордості за
людей які прославили Батьківщину,за свій рідний край, свою культуру; цікавість до народної
творчості, естетичний смак, любов до народного
декоративно-прикладного мистецтва.
Завдання:
–
створення умов для реалізації кожною дитиною своєї індивідуальності у загальній
справі, виявлення творчого потенціалу учнів;
– розкрити самостійну
художню діяльність дітей.
Обладнання
й матеріали: гуаш, пензлі різних номерів, ватні палички, баночки з водою, серветки, ємності для
змішування кольорів.
Хід заходу
Подаруйте дітям казку,
Подаруйте!
Чарівного диво-птаха
Намалюйте,
Намалюйте буйногривого
коня,
Має крила він, під
хмарами літа.
Поведіть діток у пишний
сад:
Бджілки там гудуть,
Нектар збирають.
Квітам – оченята розкривають
Намалюйте дітям – казку!
Пісню намалюйте,
Диво–світ Марії
Приймаченко
Подаруйте! В.Суботіна
—
Діти, сьогодні ми продовжимо знайомитися з казково чарівним, фантастичним
світом Марії Приймаченко.
Хто така Марія
Приймаченко? (художниця)
Хто такий – художник?
(людина, яка вміє малювати)
Розповідь про М.Примаченко (Слайди)
Давайте пригадаємо…..
Жила на світі маленька дівчинка Марійка. Вона зростала у великій дружній сім’ї
і дуже любила своїх рідних: маму, тата, братиків і сестричок. Та трапилося
лихо: у Марійки почали боліти ноги, їй було дуже важко ходити. Лікарі мало чим
могли втішити батьків дівчинки.
Часто Марійка лишалася
вдома, коли рідні йшли на роботу в поле, але вона не сумувала. Залишившись на
самоті , дівчинка поринала у чарівний світ фантазії – створювала на папері
дивовижні образи звірів, птахів, комах. Марія по-своєму бачила їх, а кого не
бачила зовсім, а лише чула про них, – малювала так, як уявляла. Зараз Марія Примаченко – визнаний в усьому
світі майстер декоративного мистецтва. Виставки її малюнків з великим успіхом
проходять у багатьох країнах світу.
Погляньте
на тварин на нашій презентації і тварин на картинах художниці, порівняйте їх.
Для цього ми з вами зараз завітаємо до
картинної галереї в якій є картини М. Приймаченко.
Розгляд картин
Учитель:
-
Чим схожі і чим
відрізняються тварини?
-
Чому . на вашу
думку, тварини у художниці саме такі?
-
Чи може червоний коник
літати і нюхати тюльпани?
-
А слон зелений в Африці гуляє?
-
А чи буває слон, як рись, в плямочках? Розмальований
кружечками?
- Ці всі тварини живуть у
малюнках художниці. Як ми можемо назвати таких тварин?
Діти: – Казковими, фантастичними,не справжніми…
Учитель: – Вона, ще любила
підписувати свої роботи коротенькими віршиками, які складала сама.
Діти: 1. Ну й чудова в
лева грива –
Лев веселий і щасливий!
А маленьке мавпенятко
Залишилось спати з
татком.
Ці буслики в горосі,
Живуть у нас і досі.
Учитель
: Діти а як ми ще
називаємо бусликів? Буслик або
лелека, бузьок, бусол, бусел, чорногуз – шанована пташка на Україні.
А чому люди люблять цих
птахів?
Діти: – За вірність
батьківщині, адже лелеки завжди повертаються до рідного гнізда.
Учитель: Діти, а ви хотіли б намалювати таких фантастичний
тварин, як у М. Приймаченко?
Діти: Так, звичайно .
-
Подивіться уважно ще
раз на картини художниці, і розкажіть мені:
Які вона використовує
кольори у своїх роботах? (червоний, зелений, жовтий, блакитний…)
Про що наспівує
художниці червоний колір? (колір щастя, добра,
).
Жовтий? (сонця, світла,
квітів). Зелений? (травичка, листочки).
Голубий? (небо, хмари,
квіти)
-
А зараз я запрошую
усіх у творчу майстерню
В світ чудовий ми підемо
Справжню казку там
знайдемо
Сьогодні ви також
фантазуватимете та створюватимете тварин, яких не існує. Але спочатку звернемо
увагу на те якими елементами прикрашала художниця свої роботи.
Техніки малювання з зразками:
Краплинки – малюємо за
допомогою ватної палички, прикладаємо і відпускаємо.
Кружечки – малюємо
кінчиком пензлика не відриваючи руки, та замальовуємо не виходячи за лінію.
Кільця – малюємо
кінчиком пензлика не відриваючи руки.
Дуга – малюємо кінчиком
пензлика півкола.
Пряма широка лінія –
малюємо усім ворсом пензлика зліва на право не відриваючи руки.
Пряма тоненька лінія –
малюємо кінчиком пензлика зліва на право не відриваючи руки .
Хвиляста лінія – малюємо
кінчиком пензлика
Ламана лінія – малюємо
кінчиком пензлика короткі похилі лінії.
Мазки – прикладаємо
увесь ворс пензлика і відпускаємо (пелюстка, листочок )
Двохпелюсткова квітка –
малюємо двоє мазків, яких нижня частина
з’єднуються, а верхні частини розходяться.
Трьохпелюсткова квітка –
малюємо так як двопелюсткову квітку, але з трьома пелюстками.
Рослини:кукурудза, помідори, горох – малюємо
за допомогою прямих та хвилястих ліній, коротких ліній, краплинок та кружечків.
Учитель:
Ми з вами розглянули елементи за допомогою
яких будемо прикрашати свої картини. А
перед тим приготуємо ваші пальчики до
роботи зробимо пальчикову гімнастику.
Пальчикова гімнастика.
Вийшов пензлик погулять
(М’якою щетиною пензлика водимо по долоньці.)
Став він пальці
рахувать(Водимо ворсом пензлика по кожному пальчику.)
Раз, два, три,
чотири,п’ять
Будуть пальці малювати (
Згинаємо пальчики в кулачок і розгинаємо. )
Практична робота дітей.
Малювання .
Учитель: Цікаво Марія
Пиймаченко починала малювати. «Спочатку я складаю план» – тобто робила малюнок
олівцем. Потім закрашувала фон і тільки потім переходила безпосередньо до
відтворення образу. Сьогодні ми з вами будемо малювати на кольоровому папері, щоб не витрачати часу
на зафарбовування фону, роботу виконуватимемо за власним творчим задумом.
Учитель
: Молодці діти, ви гарно
сьогодні малювали, ми доповнимо виставку у нашій картинній галереї вашими
роботами, щоб ви мали змогу їх детальніше розглянути.
Вихователь: Так як Марія
Приймаченко придумувала віршовану назву до своїх картин, я пропоную і вам також
це зробити. Я буду зачитувати вам речення, а ви його будете закінчувати і
підбирати кожен до свого малюнка.
Корівка по полю гуляє
друзів шукає.
Прилетіла сорока
картата, як жар-птиця хвостата.
Чайка за летіла, із
корівкою дружити хотіла.
Гуска винесла води, йди
корівонько сюди.
Коник гривою махає від
корівок мух відганяє.
Баранець бе-бе,
корівонько я люблю тебе.
Слон іде, аж земля гуде.
Півень кукуріку співає,
доброго дня усім бажає.
Мавпочка друзів
звеселяє, а корівка молочком пригощає.
Бичок-третячок, місяцем
ріжок, по полю гуляє, травицю щипає.
Чудесна жар-птиця, по
полю ходила, золотисте пір`я, у хвості горіло.
Учитель
: Молодці, діти, добре
попрацювали. І на закінчення нашого заняття хочу вам прочитати, як говорила про
свою творчість Марія Приймаченко:
“Я люблю все живе…Роблю
сонячні квіти тому, що людей люблю, творю на радість, на щастя людям, щоб всі
народи один одного любили, щоб жили вони, як квіти по всій землі…”. Марія Приймаченко через усе життя пронесла
жагу творити, неминучу потребу ділитися своїми відкриттями з людьми.
Діти, я бажаю, щоб ви
любили і берегли свою рідну Україну, і не забували про тих людей які її
прославляли.
Немає коментарів:
Дописати коментар